Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?


Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?

Kısa biroyun çizelgesi ve örnek bir el. Her bir renkteki bölüm farklı bir oyuncu tarafından yazılmıştır. (Farklı renkler örneği vurgulamak için kullanılmıştır; oyunda böyle bir zorunluluk yoktur.)

Buoyun kâğıt ve kalem ile en az 2 kişi tarafından oynanır. Her yaş grubunda oynanabilir. Kâğıt düzgün çizgilerle belirlenen soru adedi kadar sütuna bölünür ve her sütunun en üstüne bir soru yazılır (örneğin "kim"). Yaygın olarak kullanılan sorular; "kim", "kiminle", "ne zaman", "nerede", "ne yapıyor(du)", "kim gördü" ve "ne dedi" dir. Sorular grubun sayısına göre artırılabilir veya azaltılabilir. Oyuncuların arzusuna ve yaşına göre argo cevapların uygun olup olmadığı önceden kararlaştırılır.

Oyuncu adedi kadar kağıt-kalem gereklidir. Oyuncular birbirlerinin cevaplarına bakmadan (birinci sorudan başlayarak) "sadece bir bölümü" doldurur. Sonra bu bölüm cevap görünmeyecek şekilde katlanır, kâğıtlar diğer oyuncularla değiştirilir ve yazma işlemine sıradaki soruyla devam edilir. Tüm bölümler doldurulduğunda kağıtlar açılır ve cevaplar düzgün bir cümle kuracak şekilde sırayla okunur. Ortaya komik cümleler çıkar. Genellikle puanlama ya da kazanan-kaybeden bulunmaz.


-13-15 Aylık Çocuk İçin Oyuncak ve Öğretici Değeri
-Ateş Ve Oyun Oyunu
-Niçin Oyun Önemlidir?
-Ağırlama veya Düz Halay Oyunu
-Dijital Oyunları Öğrencileri Nasıl Etkiliyor?
-Oyun Sitesi Deyip Geçmeyin, Her Sitede Oyun Oynatmayın
Seksi Hemşire
Sihirli Parmaklar
Kelime Strip
Kızı Gıdıklayın
Sahil Kaçamağı
Tek Kişilik İskambil Oyunu
Social Empires
Paris Öpücükler Prensesi
Romantik Öpücük
Seksi Fotoğraflar
Balon Patlatıcısı
Bubble Saga
Sinan Akçıl
Seksi Göz Doktoru
Yaramazlar Sınıfı
Seksi Noel Kızı