Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?


Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?

Kısa biroyun çizelgesi ve örnek bir el. Her bir renkteki bölüm farklı bir oyuncu tarafından yazılmıştır. (Farklı renkler örneği vurgulamak için kullanılmıştır; oyunda böyle bir zorunluluk yoktur.)

Buoyun kâğıt ve kalem ile en az 2 kişi tarafından oynanır. Her yaş grubunda oynanabilir. Kâğıt düzgün çizgilerle belirlenen soru adedi kadar sütuna bölünür ve her sütunun en üstüne bir soru yazılır (örneğin "kim"). Yaygın olarak kullanılan sorular; "kim", "kiminle", "ne zaman", "nerede", "ne yapıyor(du)", "kim gördü" ve "ne dedi" dir. Sorular grubun sayısına göre artırılabilir veya azaltılabilir. Oyuncuların arzusuna ve yaşına göre argo cevapların uygun olup olmadığı önceden kararlaştırılır.

Oyuncu adedi kadar kağıt-kalem gereklidir. Oyuncular birbirlerinin cevaplarına bakmadan (birinci sorudan başlayarak) "sadece bir bölümü" doldurur. Sonra bu bölüm cevap görünmeyecek şekilde katlanır, kâğıtlar diğer oyuncularla değiştirilir ve yazma işlemine sıradaki soruyla devam edilir. Tüm bölümler doldurulduğunda kağıtlar açılır ve cevaplar düzgün bir cümle kuracak şekilde sırayla okunur. Ortaya komik cümleler çıkar. Genellikle puanlama ya da kazanan-kaybeden bulunmaz.


-Bebek Nasıl Yıkanır?
-Çocuğun Gelişiminde Oyunun Önemi
-Aliş Türküsü
-Yaşlara Göre Çocuk Gelişimi ve Ailelere Öneriler
-Günaydın ( Benimle Gelme ) Oyunu Nasıl Oynanır?
-Zanbur Zumbur Dayı Oyunu Nasıl Oynanır?
Kızı Gıdıklayın
Seksi Hemşire
Eski Sevgiliden İntikam
Mr. Bean Berberde
Kalp Hırsızı
Cezalı
Kral Leonidas
İngilizce Cümle Oluşturma
Altın Madeni
Dev Matkap
Botoks Yap
Sihirli Parmaklar
Bubble Saga
Küçük Kız Evde
Tek Kişilik İskambil Oyunu
2 Dünya Savaşı