Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?


Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?

Kısa biroyun çizelgesi ve örnek bir el. Her bir renkteki bölüm farklı bir oyuncu tarafından yazılmıştır. (Farklı renkler örneği vurgulamak için kullanılmıştır; oyunda böyle bir zorunluluk yoktur.)

Buoyun kâğıt ve kalem ile en az 2 kişi tarafından oynanır. Her yaş grubunda oynanabilir. Kâğıt düzgün çizgilerle belirlenen soru adedi kadar sütuna bölünür ve her sütunun en üstüne bir soru yazılır (örneğin "kim"). Yaygın olarak kullanılan sorular; "kim", "kiminle", "ne zaman", "nerede", "ne yapıyor(du)", "kim gördü" ve "ne dedi" dir. Sorular grubun sayısına göre artırılabilir veya azaltılabilir. Oyuncuların arzusuna ve yaşına göre argo cevapların uygun olup olmadığı önceden kararlaştırılır.

Oyuncu adedi kadar kağıt-kalem gereklidir. Oyuncular birbirlerinin cevaplarına bakmadan (birinci sorudan başlayarak) "sadece bir bölümü" doldurur. Sonra bu bölüm cevap görünmeyecek şekilde katlanır, kâğıtlar diğer oyuncularla değiştirilir ve yazma işlemine sıradaki soruyla devam edilir. Tüm bölümler doldurulduğunda kağıtlar açılır ve cevaplar düzgün bir cümle kuracak şekilde sırayla okunur. Ortaya komik cümleler çıkar. Genellikle puanlama ya da kazanan-kaybeden bulunmaz.


-Aşırma Oyunu
-Köylü-Şehirli Oyunu Nasıl Oynanır?
-Bilgisayar Oyunlarının Çocuklar Üzerindeki Etkisi
-Açık Oyunu
-Elazığ Yöresi Halay Oyunları
-Kız Bebek Nasıl Olur, Benek Cinsiyeti Belirleme
Sihirli Parmaklar
Seksi Hemşire
Eski Sevgiliden İntikam
Paris Öpücükler Prensesi
Mr. Bean Berberde
Sahil Kaçamağı
Seksi Fotoğraflar
Kızı Gıdıklayın
Süper Mario Şato
İbrahim Tatlises Oyunu
İskelet Kukla
Kelime Strip
Cezalı
İngilizce Cümle Oluşturma
2 Dünya Savaşı
Cin Ali