Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?


Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?

Kısa biroyun çizelgesi ve örnek bir el. Her bir renkteki bölüm farklı bir oyuncu tarafından yazılmıştır. (Farklı renkler örneği vurgulamak için kullanılmıştır; oyunda böyle bir zorunluluk yoktur.)

Buoyun kâğıt ve kalem ile en az 2 kişi tarafından oynanır. Her yaş grubunda oynanabilir. Kâğıt düzgün çizgilerle belirlenen soru adedi kadar sütuna bölünür ve her sütunun en üstüne bir soru yazılır (örneğin "kim"). Yaygın olarak kullanılan sorular; "kim", "kiminle", "ne zaman", "nerede", "ne yapıyor(du)", "kim gördü" ve "ne dedi" dir. Sorular grubun sayısına göre artırılabilir veya azaltılabilir. Oyuncuların arzusuna ve yaşına göre argo cevapların uygun olup olmadığı önceden kararlaştırılır.

Oyuncu adedi kadar kağıt-kalem gereklidir. Oyuncular birbirlerinin cevaplarına bakmadan (birinci sorudan başlayarak) "sadece bir bölümü" doldurur. Sonra bu bölüm cevap görünmeyecek şekilde katlanır, kâğıtlar diğer oyuncularla değiştirilir ve yazma işlemine sıradaki soruyla devam edilir. Tüm bölümler doldurulduğunda kağıtlar açılır ve cevaplar düzgün bir cümle kuracak şekilde sırayla okunur. Ortaya komik cümleler çıkar. Genellikle puanlama ya da kazanan-kaybeden bulunmaz.


-2-3 Yaş Çocukları İçin Ev Oyunları
-İki Ayak Yürümeli Oyunu
-Oyun Zihinsel Gelişimi Hızlandırıyor
-Cocuklarda Oyunun Faydaları
-Köşe Kapmaca Oyunu Nasıl Oynanır?
-Beyler Zeybeği Oyunu
Eski Sevgiliden İntikam
Bubble Saga
Beyaz Tavşanı Kurtar
Chucky
Küçük Kız Evde
Mankenleri Fırlat
Domuzcuk
Lahana Dolması Tarifi
Altın kalpler
Yük Kamyonu Kullan
Kabadayı
Bez Bebeklerin Voleybolu
Profesyonel Voleybol
Dev Matkap
Cezalı
Çöp Adamın Maceraları