Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?


Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?

Kısa biroyun çizelgesi ve örnek bir el. Her bir renkteki bölüm farklı bir oyuncu tarafından yazılmıştır. (Farklı renkler örneği vurgulamak için kullanılmıştır; oyunda böyle bir zorunluluk yoktur.)

Buoyun kâğıt ve kalem ile en az 2 kişi tarafından oynanır. Her yaş grubunda oynanabilir. Kâğıt düzgün çizgilerle belirlenen soru adedi kadar sütuna bölünür ve her sütunun en üstüne bir soru yazılır (örneğin "kim"). Yaygın olarak kullanılan sorular; "kim", "kiminle", "ne zaman", "nerede", "ne yapıyor(du)", "kim gördü" ve "ne dedi" dir. Sorular grubun sayısına göre artırılabilir veya azaltılabilir. Oyuncuların arzusuna ve yaşına göre argo cevapların uygun olup olmadığı önceden kararlaştırılır.

Oyuncu adedi kadar kağıt-kalem gereklidir. Oyuncular birbirlerinin cevaplarına bakmadan (birinci sorudan başlayarak) "sadece bir bölümü" doldurur. Sonra bu bölüm cevap görünmeyecek şekilde katlanır, kâğıtlar diğer oyuncularla değiştirilir ve yazma işlemine sıradaki soruyla devam edilir. Tüm bölümler doldurulduğunda kağıtlar açılır ve cevaplar düzgün bir cümle kuracak şekilde sırayla okunur. Ortaya komik cümleler çıkar. Genellikle puanlama ya da kazanan-kaybeden bulunmaz.


-Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Yapılır?
-Yeni Doğan Bebekler Hakkında
-Çocuğunuzun Motor Gelişimi İçin Flash Oyunlar
-Bilgisayar Oyunlarının Çocuklar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?
-Köşe Kapmaca Nasıl Oynanır?
-Yalım (Yarım) Çıtırdak
Domuzcuk
Sessiz Harekat
Issız Ada
Baltalı Avcı
Kırmızı Işık
Kelime Strip
Seksi Hemşire
O-X-O
Eski Sevgiliden İntikam
Kızı Gıdıklayın
2 Dünya Savaşı
İbrahim Tatlises Oyunu
Küçük Kız Evde
Tek Kişilik İskambil Oyunu
Social Empires
Dev Matkap