Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?


Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?

Kısa biroyun çizelgesi ve örnek bir el. Her bir renkteki bölüm farklı bir oyuncu tarafından yazılmıştır. (Farklı renkler örneği vurgulamak için kullanılmıştır; oyunda böyle bir zorunluluk yoktur.)

Buoyun kâğıt ve kalem ile en az 2 kişi tarafından oynanır. Her yaş grubunda oynanabilir. Kâğıt düzgün çizgilerle belirlenen soru adedi kadar sütuna bölünür ve her sütunun en üstüne bir soru yazılır (örneğin "kim"). Yaygın olarak kullanılan sorular; "kim", "kiminle", "ne zaman", "nerede", "ne yapıyor(du)", "kim gördü" ve "ne dedi" dir. Sorular grubun sayısına göre artırılabilir veya azaltılabilir. Oyuncuların arzusuna ve yaşına göre argo cevapların uygun olup olmadığı önceden kararlaştırılır.

Oyuncu adedi kadar kağıt-kalem gereklidir. Oyuncular birbirlerinin cevaplarına bakmadan (birinci sorudan başlayarak) "sadece bir bölümü" doldurur. Sonra bu bölüm cevap görünmeyecek şekilde katlanır, kâğıtlar diğer oyuncularla değiştirilir ve yazma işlemine sıradaki soruyla devam edilir. Tüm bölümler doldurulduğunda kağıtlar açılır ve cevaplar düzgün bir cümle kuracak şekilde sırayla okunur. Ortaya komik cümleler çıkar. Genellikle puanlama ya da kazanan-kaybeden bulunmaz.


-Alaydan Alaydan Oyunu
-Beyaz Kelebekler Oyunu Nasıl Oynanır?
-Bebeğinizin Zekasını Arttıran 20 Öneri Ve Oyunun Zeka Gelişimine Etkisi
-Kuyu Kazmanı Oyunu Nasıl Oynanır?
-Altın Üstünde Eğer Oyunu
-Ben10 Oyunları Çocuklarda Rol Model Oluşturuyor
Kızı Gıdıklayın
Cezalı
Eski Sevgiliden İntikam
Seksi Hemşire
Yatakta Aşk
Sihirli Parmaklar
Sahil Kaçamağı
Bubble Saga
Crazy Frog
İngilizce Cümle Oluşturma
Romantik Öpücük
Paris Öpücükler Prensesi
Kelime Strip
Social Empires
Matematik Bulmaca
Yaramaz Hastane