Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?


Kim, Kiminle, Ne Yapıyor Oyunu Nasıl Oynanır?

Kısa biroyun çizelgesi ve örnek bir el. Her bir renkteki bölüm farklı bir oyuncu tarafından yazılmıştır. (Farklı renkler örneği vurgulamak için kullanılmıştır; oyunda böyle bir zorunluluk yoktur.)

Buoyun kâğıt ve kalem ile en az 2 kişi tarafından oynanır. Her yaş grubunda oynanabilir. Kâğıt düzgün çizgilerle belirlenen soru adedi kadar sütuna bölünür ve her sütunun en üstüne bir soru yazılır (örneğin "kim"). Yaygın olarak kullanılan sorular; "kim", "kiminle", "ne zaman", "nerede", "ne yapıyor(du)", "kim gördü" ve "ne dedi" dir. Sorular grubun sayısına göre artırılabilir veya azaltılabilir. Oyuncuların arzusuna ve yaşına göre argo cevapların uygun olup olmadığı önceden kararlaştırılır.

Oyuncu adedi kadar kağıt-kalem gereklidir. Oyuncular birbirlerinin cevaplarına bakmadan (birinci sorudan başlayarak) "sadece bir bölümü" doldurur. Sonra bu bölüm cevap görünmeyecek şekilde katlanır, kâğıtlar diğer oyuncularla değiştirilir ve yazma işlemine sıradaki soruyla devam edilir. Tüm bölümler doldurulduğunda kağıtlar açılır ve cevaplar düzgün bir cümle kuracak şekilde sırayla okunur. Ortaya komik cümleler çıkar. Genellikle puanlama ya da kazanan-kaybeden bulunmaz.


-Oyunun Eğitimdeki Yeri ve Önemi
-Çocuklar ve Ergenler Neden Bilgisayar Oyunları Oynar?
-Oyunun Çocuğun Zihinsel Gelişimine Olan Etkileri
-Yaşa Göre Sosyal Ve Kişilik Gelişim
-Sıcak Soğuk Oyunu Nasıl Oynanır?
-Eski Minder Oyunu Nasıl Oynanır?
Seksi Hemşire
Eski Sevgiliden İntikam
İngilizce Cümle Oluşturma
Baltalı Avcı
Kelime Strip
2 Dünya Savaşı
Social Empires
Domuzcuk
Sessiz Harekat
Adam Asma
İbrahim Tatlises Oyunu
Botoks Yap
Meyveler ve Sebzeler
Şans Öpücüğü
Altın Madeni
Restorant Aşkı